Szkolny ogródek

Opublikowano: 26-09-2017

Szkolny ogródek

Miło nam poinformować, że w ramach ścieżki przyrodniczej, powstał szkolny ogródek (patio od ul. Parkowej). W dniu 19 maja 2014 uczniowie kl. 1a oraz dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej posadziły pierwsze rośliny. Zasadzono warzywa i zioła (pomidory, sałatę, paprykę, patisony, dynię, rucolę, oregano), kwiaty jednoroczne (begonie, aksamitki, słoneczniki ozdobne, smagliczkę, cynie) oraz kwiaty wieloletnie (niezapominajki, marcinki, rozchodniki).

Raz w tygodniu uczniowie pod opieką p. Marii Dobrogowskiej ( wychowawcy kl. 1a) oraz p. Agnieszki Kośka ( wychowawcy świetlicy szkolnej) obserwują zmiany jakie zachodzą w roślinach, usuwają chwasty, rozmawiają o zasadach prawidłowej pielęgnacji roślin.

Zapraszamy do oglądania naszego ogródka i zachęcamy do przynoszenia roślin i nasion, z pewnością je wykorzystamy.

Dziękujemy także p. Wiesławowi Dobrogowskiemu za pomoc w przygotowaniu podłoża i nawadnianiu roślin. Podziękowania kierujemy również do Państwa Moes, właścicieli gospodarstwa ogrodniczego w Milanówku, którzy nieodpłatnie przekazali rośliny do naszego ogródka.