Projekt ?Maria Skłodowska-Curie - wielki naukowiec?

Opublikowano: 23-09-2017

Projekt ?Maria Skłodowska-Curie - wielki naukowiec?

W ramach realizacji projektu ?Maria Skłodowska-Curie- wielki naukowiec?, uczniowie  klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej, uczestniczyli w pokazie doświadczeń chemicznych. Zajęcia przygotował i poprowadził p. Grzegorz Turek- nauczyciel chemii. Dzieci miały okazje poznać podstawowy sprzęt wykorzystywany w pracowni chemicznej, dowiedzieć  się czym zajmuje się chemia, obejrzeć ciekawe doświadczenia. Uczniowie byli szczególnie zachwyceni właściwościami helu- gazu lżejszego od powietrze, który unosi balony i zmienia ludzki głos. Było naprawdę super!

Agnieszka Kośka