Projekt "Żywa biblioteka z uchodźcami i imigrantami"

Opublikowano: 23-09-2017

Projekt "Żywa biblioteka z uchodźcami i imigrantami"

5 kwietnia, w sobotę, na terenie naszej szkoły odbyło się główne wydarzenie projektu - ?Żywa biblioteka z uchodźcami i imigrantami?.

Projekt jest inicjatywą Fundacji Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth, a realizowany był we współpracy z Urzędem Miasta w Podkowie Leśnej, Zespołem Szkół w Podkowie Leśnej, lokalnymi instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi.

Poprzez wzajemne poznanie się wszystkich uczestników projektu promowane są wartości takie jak tolerancja, otwartość na różnice kulturowe związane z  obecnością w naszym społeczeństwie cudzoziemców,  mieszkających w naszym najbliższym sąsiedztwie - w ośrodku w Dębaku, na terenie Podkowy Leśnej i w jej okolicach.

Na działania projektowe składały się: warsztaty dla uczniów poświęcone  komunikacji międzykulturowej, korzystaniu z funduszy europejskich oraz  główne wydarzenie - żywa biblioteka - czyli spotkania z ludźmi reprezentującymi różne narodowości, kultury. Można było ?wypożyczyć? żywą książkę , czyli  wysłuchania opowieści kogoś, kto przybył do nas, porozmawiać o tym, co różne i o tym, co wspólne.  Biblioteka  zaprosiła 12 osób, które zgodziły się wziąć udział w projekcie i opowiedzieć o swoich losach, pasjach, podróżach.

Cieszymy się bardzo, że wydarzenie skupiło tak wiele osób i że wzięło w nim udział dużo osób młodych, w tym  uczniów naszej szkoły.

Więcej informacji na temat projektu można przeczytać na stronie: www.zywabibliotekapodkowa.pl

Wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie, organizatorom i autorom projektu serdecznie dziękujemy.