Przedstawienie Jaś i Małgosia

Opublikowano: 24-09-2017

Przedstawienie Jaś i Małgosia

W dniu 6 lutego odbyła się prapremiera przedstawienia ?Jaś i Małgosia? w reżyserii pani  Doroty Kotowskiej. Spektakl był ukoronowaniem semestralnych warsztatów teatralnych, w których uczestniczyła  klasa 6b.

Scenariusz widowiska powstawał i rozwijał się w trakcie kolejnych zajęć. Punktem wyjścia do jego napisania była bajka o Jasiu i Małgosi, którzy zgubili się w lesie i trafili do chatki złej Baby Jagi. Klasa 6b przedstawiła nam uwspółcześnioną wersję tej historii. Jaś i Małgosia to zagubiona para nastolatków, która nie radząc sobie ze swoimi emocjami i problemami, postanawia uciec z domu. Przedstawienie jest próbą odpowiedzi na liczne pytania m. in. dlaczego dzieci uciekają z domu?; co nimi kieruje, kiedy decydują się na taki krok? Spektakl pokazuje również, jak mając dwoje  rodziców, można być emocjonalną ?sierotą?, jak żyjąc wśród ludzi, można być samotnym.

Przedstawienie skłania do głębszych  refleksji nie tylko dorosłych, którzy częstokroć w codziennej bieganinie nie dostrzegają problemów dzieci, ale także i młodzież, która nie radząc sobie ze swoimi problemami, decyduje się na radykalny krok. Nie zdaje sobie przy tym do końca sprawy z grożącego niebezpieczeństwa, jak też nie uświadamia sobie tego, że ucieczka nie rozwiąże problemów.

Wszystkim młodym aktorom i reżyserowi gratulujemy wspaniałego przedstawienia. Wielkie brawa należą się też pani Beacie Sawickiej, wychowawczyni klasy 6b, która wystąpiła obok swoich wychowanków.

Iwona Grabowska ? Gralak