Konkurs na opowiadanie baśni, bajek, legend

Opublikowano: 22-11-2017

Konkurs na opowiadanie baśni, bajek, legend

W dniu 20 listopada 2013 r. w bibliotece szkolnej odbył się I etap konkursu na opowiadanie baśni, bajek, legend. Celem konkursu było:

- propagowanie wśród dzieci i młodzieży zamiłowania do poznawania legend, baśni, bajek

- kształtowanie umiejętności poprawnego opowiadania

- rozbudzenie wyobraźni i wrażliwości dziecka na piękno literatury

Komisja, w skład której weszły: Iwona Grabowska ? Gralak, Anna Paszko,  oceniała m.in. : dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, ogólny wyraz artystyczny (strój, rekwizyty, wykorzystanie środków pozawerbalnych), bogactwo języka i jego barwność, sugestywność wypowiedzi.

Do II etapu konkursu, który odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Grodzisku, przeszli:

Zosia Konkiewicz z 6a

Igor Kumela z 4a

Olga Tałasiewicz z 6a

Kuba Wojtyński z 3b

Ola Piotrowska z 1a

Mikołaj Kołodziejczyk z 1a

Etap powiatowy już w grudniu.

Iwona Grabowska- Gralak