Przedstawienie ?W krainie baśni?

Opublikowano: 26-09-2017

Przedstawienie ?W krainie baśni?

30 października 2013 r. w bibliotece szkolnej odbyło się przedstawienie ?W krainie baśni?. Miało ono miejsce z okazji przyjęcia pierwszoklasistów w poczet czytelników.

W inscenizacji wzięli udział uczniowie z klasy 5a, którzy wcielili się w role różnych postaci z bajek: Aladyn (Szymon Duchniewicz), Alibaba (Staś Koln), Wróżka (Karolina Zająkała), Książka (Oliwia Łukasiewicz), Dziewczynka z zapałkami (Martyna Wareluk), Kopciuszek (Laura Marszałek).

Przedstawienie było okazją do przypomnienia  dzieciom znanych baśni, bajek, losów ich bohaterów, a także do rozmowy na temat szanowania książek przez czytelników. Dzieci oglądały inscenizację z dużym zainteresowaniem. Chętnie odpowiadały na zadawane im przez aktorów pytania.

Na koniec pierwszoklasiści otrzymali zakładki do książek, które wykonali dla nich uczniowie klas 4.

Iwona Grabowska-Gralak