Spotkanie z bajarką

Opublikowano: 24-09-2017

Spotkanie z bajarką

W dniu 28 października 2013 r. gościem biblioteki szkolnej była pani Sylwia Bąbik ? kierownik Biblioteki Pedagogicznej  w Grodzisku Mazowieckim - z zamiłowania bajarka. Pani Sylwia spotkała się z uczniami  z  klas 2a, 2b i 3c szkoły podstawowej i opowiedziała im  baśnie ?O Kapryśnicy?, ?Stary, wie najlepiej?, ?Zębatce?. Opowiadała żywo i barwnie historie rozkapryszonej królewny, starego małżeństwa, w którym ważne miejsce zajmuje mądra i rozsądna żona, a także tajemniczej Zębatki.

Dzieciom bardzo podobały się opowiedziane przez bajarkę baśnie. Słuchały jej z dużym zainteresowaniem, chętnie wzięły udział w zaproponowanej przez prowadzącą zabawie.

Pani Bąbik wspomniała uczniom  o konkursie na opowiadanie baśni, bajek, legend (jego organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna), w którym  biorą udział również uczniowie z naszej szkoły.

Iwona Grabowska ? Gralak