69. rocznica upadku Powstania Warszawskiego

Opublikowano: 19-11-2017

apel

69. rocznica upadku Powstania Warszawskiego

3 października odbył się uroczysty apel upamiętniający 69. rocznicę upadku Powstania Warszawskiego. Uczniowie z klasy 6a i klas 3. gimnazjum przypomnieli najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń sierpniowych z 1944 r. Recytowali wiersze m.in. Krzysztofa Kamila  Baczyńskiego, odczytali fragment ?Pamiętnika z powstania warszawskiego? Mirona Białoszewskiego. Wiersze przeplatane były piosenkami powstańczymi. Apel został przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Rosy. Dekoracje wykonał pan Grzegorz Bolek. Po uroczystości reprezentacja szkoły, składająca się z uczniów klasy Ib gimnazjum, wraz z panem Sławomirem Sowińskim udała się na cmentarz, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalono znicze na grobach powstańców.

Iwona Grabowska - Gralak