Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Opublikowano: 23-07-2019

W dniu 26 października 2011 r. w wypożyczalni biblioteki szkolnej odbyło się, dla klas 1. szkoły podstawowej, przedstawienie ?Kłótnia wróżek?. Miało ono miejsce z okazji uroczystego przyjęcia pierwszoklasistów w poczet czytelników.

W inscenizacji wzięli udział uczniowie klasy 4a. Wróżki: Zosia Koronkiewicz i Olga Tałasiewicz, Skrzaty: Ania Samoraj i Wojtek Piątkowski, Krasnoludki: Krzyś Michalski i Filip Jaworski, Śnieżka Chiara Ghi, Książka Kuba Stępka, Jaś Michał Syrek, Małgosia Anastazja Petryna, Dziewczynka z zapałkami Ola Świętochowska, Gerda Michasia Szlacheta, Kaj Adrian Krzosek, Śpiąca królewna Iradat Khasanova, Książę Aleks Iwanejko.

Młodzi aktorzy przenieśli dzieci w świat baśni. Kłótnia Wróżek była pretekstem do opowiedzenia przez Skrzaty nowej historii i przywołania najbardziej znanych postaci z bajek i baśni. Poprzez swój występ czwartoklasiści zapraszali młodych czytelników do czytania książek i ich poszanowania. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane przez grających pytania, powtarzały wierszyk, którego uczyła ich Wróżka.

Na koniec dzieci otrzymały zakładki do książek, które wykonali dla nich uczniowi klas 4.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz w celu zbierania anonimowych statystyk.
Nieblokowanie tych plików i kontynuowanie korzystania ze strony, oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Można samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Nie pokazuj więcej