Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Opublikowano: 23-07-2019

W dniu 26 października 2011 r. w wypożyczalni biblioteki szkolnej odbyło się, dla klas 1. szkoły podstawowej, przedstawienie ?Kłótnia wróżek?. Miało ono miejsce z okazji uroczystego przyjęcia pierwszoklasistów w poczet czytelników.

W inscenizacji wzięli udział uczniowie klasy 4a. Wróżki: Zosia Koronkiewicz i Olga Tałasiewicz, Skrzaty: Ania Samoraj i Wojtek Piątkowski, Krasnoludki: Krzyś Michalski i Filip Jaworski, Śnieżka Chiara Ghi, Książka Kuba Stępka, Jaś Michał Syrek, Małgosia Anastazja Petryna, Dziewczynka z zapałkami Ola Świętochowska, Gerda Michasia Szlacheta, Kaj Adrian Krzosek, Śpiąca królewna Iradat Khasanova, Książę Aleks Iwanejko.

Młodzi aktorzy przenieśli dzieci w świat baśni. Kłótnia Wróżek była pretekstem do opowiedzenia przez Skrzaty nowej historii i przywołania najbardziej znanych postaci z bajek i baśni. Poprzez swój występ czwartoklasiści zapraszali młodych czytelników do czytania książek i ich poszanowania. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane przez grających pytania, powtarzały wierszyk, którego uczyła ich Wróżka.

Na koniec dzieci otrzymały zakładki do książek, które wykonali dla nich uczniowi klas 4.