Uroczyste otwarcie nowego skrzydła i rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14

Opublikowano: 25-09-2017

Uroczyste otwarcie nowego skrzydła i rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14

2 września 2013 r. był dniem wyjątkowym w historii naszej szkoły. W ten poniedziałkowy ranek  nie tylko rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013/14, ale również zostało oficjalnie przekazane do użytku, tak bardzo wyczekiwane, nowe skrzydło. Substancja szkoły została wzbogacona o 11 sal lekcyjnych, bibliotekę oraz halę sportową.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, dokonanym przed  nowo oddanym budynkiem przez przedstawicieli władz miasta, szkoły i księdza proboszcza, wszyscy uczestnicy spotkania przeszli do hali sportowej, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Wzięli w nich udział Burmistrz Miasta-Ogrodu Podkowa Leśna pani Małgorzata Stępień-Przygoda, pan Andrzej Kościelny Burmistrz poprzedniej kadencji, Burmistrz Brwinowa pan Arkadiusz Kosiński, dyrektorzy jednostek, przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji działających na terenie Podkowy Leśnej, przedstawiciele Rady Miasta z przewodniczącym panem Bogusławem Jestadtem, przedstawiciele Rady Miasta poprzedniej kadencji, wizytator z Kuratorium Oświaty w Warszawie pani Zofia Rudzińska, ksiądz proboszcz Wojciech Osial, nauczyciele i pracownicy niedydaktyczni  Zespołu Szkół, uczniowie i ich rodzice. Zebranych gości powitała pani dyrektor Elżbieta Mieszkowska. Uroczystość poprowadził pan Grzegorz Turek ? zastępca dyrektora.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy polegli w obronie ojczyzny (1 września obchodziliśmy 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej).

W kolejnym etapie spotkania głos zabrali przedstawiciele władz miasta, szkoły oraz zaproszeni goście.

Wyjątkową i cenną chwilą było przekazanie plastra dębu ? świadka historii - rosnącego w Podkowie Leśnej w latach 1749 - 2010, któremu artystyczny wyraz nadał podkowiański rzeźbiarz pan Jerzy Juczkowicz.  Tablica informacyjna zamieszczona pod dębem  przygotowana została z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna oraz ofiarodawczyni pani Joanny Trzeciak-Walc we współpracy ze szkołą i władzami miasta Podkowa Leśna.

Był to dzień pełen wzruszeń i radości. Podkowa Leśna zyskała nowy, wspaniały obiekt na miarę XXI wieku, który z pewnością podniesie jakość pracy nauczycielom i uczniom.

Wszystkim gościom i uczestnikom uroczystości dziękujemy za liczne przybycie i uświetnienie swoim udziałem tego wyjątkowego w historii szkoły i miasta dnia.

Iwona Grabowska - Gralak