Konkurs na opowiadanie baśni, bajek, legend

Opublikowano: 23-07-2019

W dniu 21 listopada 2012 r. w bibliotece szkolnej odbył się I etap konkursu na opowiadanie baśni, bajek, legend. Celem konkursu było:

- propagowanie wśród dzieci i młodzieży zamiłowania do poznawania legend, baśni, bajek

- kształtowanie umiejętności poprawnego opowiadania

- rozbudzenie wyobraźni i wrażliwości dziecka na piękno literatury

Komisja, w skład której weszły: Iwona Grabowska ? Gralak, Agnieszka Rebzda, Grażyna Zabłocka, oceniała m.in.: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, ogólny wyraz artystyczny (strój, rekwizyty, wykorzystanie środków pozawerbalnych), bogactwo języka i jego barwność, sugestywność wypowiedzi.

Do II etapu konkursu, który odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Grodzisku przeszli: Zosia Konkiewicz z 5a

Igor Kumela z 3a

Olga Tałasiewicz z 5a.

Etap powiatowy już w grudniu.

Iwona Grabowska-Gralak