Przedstawienie "Zaproszenie do bajki"

Opublikowano: 23-07-2019

Przedstawienie ? Zaproszenie do bajki?

31 października 2012 r. w bibliotece szkolnej odbyło się przedstawienie ? Zaproszenie do bajki?. Miało ono miejsce z okazji przyjęcia pierwszoklasistów w poczet czytelników.

W inscenizacji wzięli udział uczniowie z klasy 5a, którzy wcielili się w role różnych postaci z bajek: Aladyn (Wojtek Piątkowski), Alibaba ( Filip Jaworski), Wróżka ( Ania Samoraj), Książka ( Olga Tałasiewicz), Dziewczynka z zapałkami ( Zosia Koronkiewicz), Kopciuszek ( Michasia Szlacheta).

Przedstawienie było okazją do rozmowy na temat znanych baśni, bajek , losów ich bohaterów, a także szanowania książek przez czytelników. Dzieci oglądały inscenizację z dużym zainteresowaniem. Chętnie odpowiadały na zadawane im przez aktorów pytania.

Na koniec pierwszoklasiści otrzymali zakładki do książek, które wykonali dla nich uczniowie klas 4.

Iwona Grabowska - Gralak