|

Międzynarodowy Dzień Kropki

Już od wielu lat 15 września już jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi w pokonywaniu trudności oraz zabawy.

Świetlica szkolna również włączyła się w działania związane z tym wyjątkowym świętem.

Po odszukaniu ukrytych w sali kolorowych kropek, uczniowie obejrzeli animowany film o małej Vashti, od której tak naprawdę zaczęła się historia kropki. Przesłanie bajki jest jedno- każdy ma jakiś talent (być może jeszcze ukryty).

Uczniowie przeczytali również wspólnie książkę pt. „Kropka” P.H. Reynoldsa, a następnie rozpoczęli swoją przygodę z tworzeniem obrazów, których bohaterką była kolorowa kropka. Okazało się, że może się ona stać kosmiczną planetą, pięknym wierzchowcem, piłką, tęczą, kwiatem, dinozaurem i wszystkim co podpowie nam wyobraźnia.

Życzymy Naszym uczniom, by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki…