||

Konkurs recytatorski „ Konopnicka dzieciom – mój ulubiony wiersz”

„Stefka Burczymuchę”, „Pranie”, „Muchy samochwały”, „Złą zimę”, „Tęczę”, „Żuczka” i wiele innych wierszy Marii Konopnickiej zaprezentowali uczestnicy szkolnego konkursu recytatorskiego „Konopnicka dzieciom – mój ulubiony wiersz”. Jego organizatorem była biblioteka szkolna.  

Konkurs odbył się 28 marca 2022 roku, a jego celem było m.in. przybliżenie młodym czytelnikom twórczość poetki, wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy, pobudzenie zainteresowań poznawczych dzieci, rozbudzenie wrażliwości dzieci na piękno poezji.

  W konkursie wzięło 25 osób, które przygotowały różnorodne wiersze poetki. Uczestnicy wykazali się znajomością tekstów i zaprezentowali wysoki poziom.  Konkurs obejmował dwie grupy wiekowe: klasy 1-2 i 3-4.

Jury, w składzie: Edyta Ciach, Iwona Grabowska-Gralak, Karolina Serwik, oceniało m.in.  pamięciowe opanowanie tekstu, artyzm wykonania, zrozumienie wiersza potwierdzone jego interpretacją. Po naradzie ogłosiło wyniki i zwycięzców konkursu:

 

W klasach 1-2: 

I miejsce – Gabriela Cierpka 

II miejsce – Jadwiga Dembińska 

III miejsce – Antoni Przyborowski 

wyróżnienie – Piotr Swadźba 

 

W klasach 3-4: 

I miejsce – Melania Pawlińska 

II miejsce –  Anastazja Hejankowska 

III miejsce – Szymon Gmurczyk 

wyróżnienie – Marta Filipowicz 

Gratulujemy!