Czytamy dla najmłodszych

W dniu 29 września w szkolnej świetlicy odbyło się głośne czytanie bajki ,,Siedmiu wspaniałych” ze zbioru bajek pani Roksany-Jędrzejewskiej Wróbel.  Wydarzenie to miało na celu promowanie czytelnictwa wśród uczniów klas 1-3 oraz rozwijanie ich wyobraźni i umiejętności językowych. Czytelnikami bajki byli wolontariusze z klas ósmych. Wolontariusze przygotowali przestrzeń w sposób przyjazny dla dzieci. Uczniowie byli bardzo podekscytowani i ciekawi, co ich czeka podczas czytania bajki  dla klas 1-3. Atmosfera w świetlicy była bardzo przyjazna i pełna oczekiwania. Dzieci siedziały na dywanie tworząc koło. Czytający starali się zachować odpowiedni ton głosu, by skupić uwagę małych słuchaczy. Dzieci były zachęcane do aktywnego uczestnictwa w odbiorze bajki dzięki zadawaniu pytań, opowiadaniu, co wydarzy się dalej i dyskusji na temat postaci i wydarzeń z bajki.

Na koniec uczniowie w grupach wykonali ilustracje wybranej  postaci z bajki.

Głośne czytanie bajki z dziećmi klas 1-3 okazało się być udanym wydarzeniem, które cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. Dzieci miały okazję wejść  w magiczny świat bajek, rozwijając jednocześnie swoją miłość do czytania i zdolności językowe.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z klas ósmych, dzieci miały okazję  do wspaniałej przygody literackiej.