Akcja trzecioklasistów: Pomoc dla zwierząt ze schroniska w Milanówku.

Zaczęła się zwyczajnie, jak często na lekcjach etyki: rozmową. Tym razem o zagubionym, niewidomym psie na ruchliwej ulicy. Potem od słowa do słowa, od historii o adopcji psa ze schroniska, do historii przygarnięcia psa znalezionego w Rossmanie. A potem pytanie: „ A może my też możemy coś dla takich psiaków zrobić?”. Mogliśmy. Okazało się, że w schronisku w Milanówku potrzeba smyczy, kagańców, szelek, misek. W ramach lekcji etyki uczniowie z klasy 3a i 3b przygotowali plakaty zachęcające do zbiórki potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Milanówku. Plakaty zawisły w klasach trzecich, uczniowie uczęszczający na etykę przypominali swoim kolegom i koleżankom z klasy, że przez 3 tygodnie trwa zbiórka. Przypomniały również panie wychowawczynie. Kiedy uzbierało się już całkiem sporo: psich zabawek, karmy, szelek, kagańców, misek itp. 5 marca zapakowaliśmy to wszystko do samochodów i pojechaliśmy do schroniska. Ci uczniowie, którzy chcieli osobiście przekazać rzeczy, razem ze swoimi Rodzicami stawili się przed schroniskiem.

Mogliśmy obejrzeć schronisko, wysłuchać historii przebywających tam psach, wzruszyć się losem czworonogów i odrobić lekcję odpowiedzialności.
A jak powiedział Immanuel Kant:
Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta
Dziękujemy pani Beacie Baron za to wspaniałą akcję.