List dyrektora Szkoły do Rodziców

Drodzy Rodzice,

znowu wspólnie znaleźliśmy się w niełatwej sytuacji. Przez cały weekend pracowaliśmy wspólnie z nauczycielami, aby szkoła zdalna mogła od poniedziałku ruszyć.

Po pierwsze,  Uczniów klas 1-3 zapraszamy do szkoły. Świetlica szkolna będzie czynna do godz. 17.00 i bardzo prosimy Rodziców, aby na razie odbierali dzieci przed wejściem głównym. Jeszcze nie osiągnęliśmy optymalnych rozwiązań organizacyjnych więc prosimy o cierpliwość.

Dla uczniów klas 1-3 długotrwale nieobecnych lub przebywających w kwarantannie przygotowaliśmy poniższy harmonogram konsultacji lub dołączania do lekcji zgodnie z decyzją Nauczyciela.

 

Klasa Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
1a – B. Tabaczyńska 18 – 18.45
1b – M. Dobrogowska 14 – 15
2a  – S. Plak (terminy na bieżąco uzgadniane z nauczycielem)
2b – I. Wojciechowska 13 – 13.45
3a  – A. Zając Dołączenie do zajęć uczniów nieobecnych
3b – Ewa Grabowska 18.00 18.00

 

Przy okazji chciałam wyrazić swoją ogromną wdzięczność naszym Nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej, że chcą poświecić dodatkowy czas na pracę z Uczniami nieobecnymi.

Uczniów klas 4-8 zapraszamy do naszej zdalnej szkoły. Przez cały weekend wraz z nauczycielami i panem Zbigniewem Szcześniewskim wprowadzaliśmy ponownie zdalny model nauczania. Z jednej strony było nam łatwiej, bo mamy doskonałe doświadczenia,  ale z drugiej strony przeniesienie szkoły z realu do Waszych domów było bardzo pracochłonne. I pewnie jeszcze potrzebujemy trochę czasu, aby to dopracować.  Jeżeli jakichś zajęć nie ma w kalendarzu, to oznacza to nieobecność nauczyciela.

Przed nami i Wami kolejny trudny okres. Przy tej okazji warto przypomnieć kilka zasad. Szkoła choć zdalnie działa według znanych Państwu reguł, to lekcje są krótsze (40 min.) a tym samym przerwy między nimi zostały wydłużone (15 i 25 min). Pracujemy w oparciu o znany Uczniom plan lekcji. Pozwoli nam to utrzymać pewien porządek dnia, do którego wszyscy już się przyzwyczaili. Plan ten został także uzupełniony o zajęcia indywidualne. Pewnie nie obędzie się na początku bez drobnych potknięć, ale wszystkie braki będziemy na bieżąco uzupełniać i korygować.

Naszych Uczniów w nauczaniu zdalnym nadal obowiązują Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania, a obecność ucznia na lekcji zdalnej, jego nieobecność lub spóźnienie będą zaznaczane w Librusie. Przecież chodzimy „normalnie” do szkoły.

Życie w Internecie zawsze rodzi inne zagrożenia niż życie w realu, dlatego bardzo Was proszę, aby uczulić naszych Uczniów, by w zdalnej szkole przestrzegali zasad dobrego wychowania i kultury wypowiedzi, nie wyciszali innych uczestników, nie spamowania, nie wyrzucali innych uczestników z zajęć, ani nie grali podczas lekcji. Obowiązuje całkowity zakaz nagrywania i utrwalania zajęć lekcyjnych w jakiejkolwiek formie. Uczniowie – do odpowiedzi – mają włączone kamery i mikrofony.  Rada Pedagogiczna, w dniu 23 października uchwaliła krótki regulamin, który został zamieszczony na naszej stronie.

Nasza pani Psycholog, Daria Wolaniecka, i Pedagog, Joanna Chmura, są cały czas do Państwa dyspozycji. Nie pozostajemy obojętni na problemy Uczniów, czy na Wasze trudności. Rozmawiajmy ze sobą, dbajmy o siebie nawzajem.

Życzę Wam spokoju, wytrwałości i zdrowia. Dziękuję za okazane wsparcie i pomoc. Wiem, że razem damy radę.

Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Hein
Dyrektor Szkoły